O MNIE

Nazywam się Maciej Romaniuk, jestem ratownikiem medycznym. Od najmłodszych lat przyglądałem się jak wygląda praca z pacjentami. Wiedziałem, że dla nich również  chcę pracować w przyszłości.

Ukończyłem studia ratownictwa medycznego na Collegium Medicum UMK w moim rodzinnym mieście Bydgoszczy. Podczas studiów byłem członkiem a następnie przewodniczącym Akademickiej Grupy Ratowniczej, gdzie poszerzałem swoje zainteresowania. Pierwsze zawodowe kroki stawiałem w szpitalnym oddziale ratunkowym. Czas wolny spędzałem w pogotowiu w formie wolontariatu, w którym dziś pracuję jeżdżąc w zespole ratownictwa medycznego. Praca jest moim motorem napędowym. Zawsze daję z siebie 100%, zarówno podczas dyżurów jak i zajęć, które prowadzę. Kiedy tylko mogę doskonalę się zawodowo uczestnicząc w kursach, spotkaniach i konferencjach o tematyce ratunkowej. Prywatnie jestem tatą małej Antosi, miłośnikiem fotografii i gór.

Just Save It początkowo był projektem edukacyjnym propagującym wiedzę z pierwszej pomocy. Następnie przerodził się w fundację. Aktualnie jest prywatną firmą szkoleniową. Nieprzerwanie towarzyszy jej prowadzenie bloga. Medycyna ratunkowa jest dziedziną wymagającą szybkiego i sprawnego działania, zarówno ze strony ratowników jak i świadków obecnych na miejscu zdarzenia. Czas spędzony wspólnie na szkoleniach jest niezbędny do skutecznego udzielenia pomocy, tym którzy jej najbardziej potrzebują.

 

Zapraszam do wspólnej nauki

Kwalifikacje:

Studia licencjackie Ratownictwo Medyczne Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 2012 – 2015

Studia magisterskie Zdrowie Publiczne  Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 2015 – 2018

Kursy i certyfikaty:

„ERC Advanced Life Support” Medycyna Praktyczna

“ERC EPALS provider (Paed. Advanced Life Support)  Medycyna Praktyczna

„ITLS Advanced Provider Course” Medycyna Praktyczna

„Specjalistyczne zabiegi ratujące życie u dzieci” Medyczne Centrum Szkoleniowe

„Elektroterapia ratunkowa w praktyce” Medyczne Centrum Szkoleniowe

„Wypadki masowe” Atmed Medycyna&Edukacja

Praca:

Ratownik medyczny w Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy

Wykładowca w Centrum Symulacji medycznych Collegium Medicum w Bydgoszczy 2017 – 2018