nowa

O Just Save It

JUST SAVE IT. to miejsce, w którym spotykają się ludzie głodni wiedzy i pasjonaci ratownictwa. Tworzymy je wszędzie tam, gdzie uczymy i rozpowszechniamy pierwszą pomoc, nieustannie od 2014 roku. Na pierwszym miejscu stawiamy jakość.

Codziennie zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżają tysiące razy do polskich domów, szkół, miejsc pracy, każdej przestrzeni, gdzie zagrożone jest czyjeś zdrowie i życie. Czas oczekiwania na pogotowie odgrywa największe znaczenie. Kilka pierwszych minut zanim dotrze profesjonalna pomoc medyczna stanowi wyzwanie dla świadków zdarzenia. Obarczone jest zawsze ogromnym stresem i wieloma trudnościami. Przygotowujemy, przekazujemy wiedzę i dajemy umiejętności. Czas, który spędzamy razem na lekcjach to najlepsza inwestycja w bezpieczeństwo i szansa na powrót do zdrowia poszkodowanych.

Nauczyciele szkoły na co dzień pracują w Systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne, dyżurując w Zespołach Ratownictwa Medycznego lub Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Prowadzą również zajęcia na uczelniach wyższych dla kierunków medycznych. Nikt lepiej nie nauczy pierwszej pomocy niż osoby, które posiadają wieloletni bagaż doświadczeń w pracy z pacjentami będącymi w stanie nagłym.

Nie posiadamy jednego programu nauczania. Tworzymy go za każdym razem od podstaw, indywidualnie dla każdego klienta. Nasza oferta jest jak proces, który ma doprowadzić do sukcesu – uratowanie czyjegoś życia, ale Waszymi rękami. Jesteśmy zaangażowani i skuteczni. Świadczą o tym setki przeszkolonych osób i ich opinie.

Nazywam się Maciej Romaniuk

Jestem ratownikiem medycznym. Od najmłodszych lat przyglądałem się jak wygląda praca z pacjentami. Wiedziałem, że dla nich również  chcę pracować w przyszłości.

Ukończyłem studia ratownictwa medycznego na Collegium Medicum UMK w moim rodzinnym mieście Bydgoszczy. Podczas studiów byłem członkiem a następnie przewodniczącym Akademickiej Grupy Ratowniczej, gdzie poszerzałem swoje zainteresowania. Pierwsze zawodowe kroki stawiałem w szpitalnym oddziale ratunkowym. Niemal cały czas wolny spędzałem w pogotowiu w formie wolontariatu, w którym pracuję do dnia dzisiejszego. Zawsze daję z siebie wszystko, zarówno podczas dyżurów jak i zajęć, które prowadzę. Kiedy tylko mogę doskonalę się zawodowo uczestnicząc w kursach i konferencjach o tematyce ratunkowej. Prywatnie jestem tatą małej Antosi i Stasia, miłośnikiem fotografii i gór.

IMG_0114

Kwalifikacje:

iconvs3

Studia licencjackie Ratownictwo Medyczne

Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 2012 – 2015

iconvs3

Studia magisterskie Zdrowie Publiczne

Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 2015 – 2018

iconvs3

Studia podyplomowe

Medycyna ekstremalna i medycyna podróży Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 2018 - 2019

Kursy i umiejętności:

iconvs1

„ERC Advanced Life Support”

Medycyna Praktyczna

iconvs1

“ERC EPALS provider (Paed. Advanced Life Support)"

Medycyna Praktyczna

iconvs1

„ITLS Advanced Provider Course”

Medycyna Praktyczna

iconvs1

„Specjalistyczne zabiegi ratujące życie u dzieci”

Medyczne Centrum Szkoleniowe

iconvs1

„Elektroterapia ratunkowa w praktyce”

Medyczne Centrum Szkoleniowe

iconvs1

„Wypadki masowe”

Atmed Medycyna & Edukacja

Praca:

iconvs2

Ratownik medyczny w Zespole Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy

iconvs2

Starszy specjalista w Dziale Organizacji Usług Medycznych i Szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy

KONTAKT

  • Dane firmy:

    Ratownictwo medyczne
    Maciej Romaniuk
    ul. Topolowa 2/13,
    85-647 Bydgoszcz